TEDEN KARITAS V NAŠI DEKANIJI

Na srečanju Karitas v Dutovljah, 30.10.21, je bil potrjen sklep z naslednjo vsebino:

Teden Karitas je letos od 22.11. do 28.11. 

Sodelavke so potrdile predlog, naj bi bila tudi letos sv. maša v zahvalo za naše delo in v priprošnjo za dobro delo vnaprej. Župnik Gašper je predlagal da zaradi razmer glede Covida, naj bi bila to maša za sodelavke MŽK. In ne bi vabili širše npr. veroučencev… Sv. maša bi bila 22.11. ob 18. Uri v Pliskovici. V tednu Karitas bi tudi izvedli v dogovor z Domom na Krasu akcijo zbiranja materiala za delovno terapijo-ročna dela: Ostanke volne, sukanca, ostanke blaga, usnja, risalne liste, barvne kartone ali papir, barvice (voščenke, svinčnike), gumbe… Darovalci naj blago izročijo v tednu Karitas (22.11. do 28.11.2021) sodelavkam Karitas ali prinesejo v župnišče v Dutovljah.

Skladišče Karitas v Sežani še vedno deli samo pakete s hrano, oddelek z oblačili je še zaprt. Če se v našem okolju pojavi kakšna nujna potreba, lahko gremo v skladišče tudi po paket hrane za enkratno pomoč (v dogovoru z vodjo Dekanijske Karitas).