TEČAJ ZA ZAKONCE

Podrobnosti dogodka

Traja od 1 oktober 2021 dol 22 oktober 2021. Naslednja ponovitev: 1. 10. 2021 19:00

• Prihajajoči datumi:

V tomajskem župnišču bomo – tako upamo –  imeli oktobrski tečaj za predzakonce. To so prijetna srečanja z zakonci-animatorji, ki s svojim dolgoletnimi izkušnjami pričujejo o pomembnosti krščanskera zakona. Krščanski zakrament je edino zakrament, ki si ga zakonca ob pričah in predstavniku Cerkve – duhovniku, podelita sama v moči obljube, ki jo izrazita pred zbranim občetvom: “Jaz (ime), sprejmem tebe (ime) za svojega moža/ženo in obljubim, da ti bom ostal zvest v sreči in nesreči,  v bolezni in zdravju, da tem ljubil in spoštoval vse dni svojega življenja.” Te besede so program odgovornega življenja v dvoje ki vključuje sprejemanje otrok in njihovo vzgojo v krščasnkem duhu. Danes prevladuje modernistična miselnost, da to pač ni potrebno in partnerji (kot je novodobna oznaka dveh skupaj živečih oseb) živijo pod isto streho, dokler je mogoče. Cerkev ničesar ne vsiljuje, ljudje se odločajo po svoji vesti, je pa dolžna, da oznanja nepotvorjen nauk Jezusa Kristusa in vse to, kar uči cerkevno učiteljstvo od apostola Petra dalje.

Tečaj je namenjen parom, ki mislijo resno zastaviti svojo življensko odločitev in potrjevati, da je urejena krščanska družina temelj vsaki zdravi človeški družbi.

Tečaj bo potekal 4 zaporedne petke v mesecu oktorbu, začetek tečaja pa je v petek, 1. oktobra ob 19h.