TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE-malo drugače

Teden bo potekal od 6. do 13. septembra 2020. Geslo tedna in molitvenega dne, ki bo letos zaradi covida-19 nekoliko drugačen, je: Duhovni poklic zaklad v glinasti posodi (prim. 2 Kor 4,7). Apostol Pavel govori o Kristusovi skrivnosti in pravi: »ta zaklad pa imamo v glinastih posodah« (2 Kor 4,7). Vse poziva, naj se zavedamo, da smo glina, torej slabotni, grešniki. Brez Božje moči ne moremo iti naprej. Ta Kristusov zaklad nosimo v svoji slabotnosti, mi smo namreč iz gline. Kajti moč Boga, sila Boga je tista, ki rešuje, ki zdravi, ki postavlja na noge. To je stvarnost naše ranljivosti. Priznanje, da smo ranljivi, slabotni, krhki, grešniki, je stvar velikodušnosti. Samo če sprejmemo, da smo glina, bo k nam prišla izredna moč Boga in nam dala polnost, rešitev, srečo, veselje, da smo rešeni. In tako bomo sprejeli Gospodov zaklad. Na tak način bomo pripravljeni sprejeti Gospodov klic in bomo v njem srečni. Prosimo Gospoda, naj poklicanim, pa tudi nam, pomaga odkrivati zaklad poklicanosti v ponižnosti.

K bolj poglobljenemu razmišljanju o poklicanosti in o duhovnih poklicih nam bo v tednu molitve za duhovne poklice pomagala knjižica, ki smo jo za letošnji teden pripravili v Koprski škofiji. V knjižici so uvodi v posamezne skrivnosti rožnega venca, kateheza o duhovnih poklicih za tretje triletje, za vsak dan uvodi v svete maše, nagovori in prošnje. Letos bo škofijski molitveni dan po posvetovanju z dekani osnovan nekoliko drugače. Odvijal se bo po župnijah v nedeljo, 13. septembra 2020. Pri molitvenem dnevu lahko uporabimo uvode v posamezne skrivnosti rožnega venca in dobili boste tudi molitveno uro z naslovom Duhovni poklic – zaklad v glinasti posodi (prim. 2 Kor 4,7). V tem tednu in na molitveni dan posvetite več časa molitvi za nove duhovne poklice. Ves teden uporabljajte za to pripravljeno liturgično knjižico z določenimi prilagoditvami, saj je bila knjižica pripravljena že za nedeljo Dobrega pastirja. Darujte v tem času vsaj eno mašo za nove duhovne poklice. Organizirajte in oblikujte v župnijski cerkvi molitev, kjer naj sodelujejo različne skupine. Spodbudite družine, zlasti stare starše, da v družini molijo za duhovne poklice. Bolne in ostarele prosite za molitev in darovanje trpljenja za nove duhovne poklice. V župnijskih oznanilih in na župnijski spletni strani vernikom pravočasno spregovorite o pomenu tedna molitve. Nikar ne pozabimo, samo če sprejmemo, da smo glina, bo k nam prišla izredna moč Boga in nam dala polnost in prepričan sem, tudi nove duhovne poklice!

 

Ervin Mozetič škofov vikar za pastoralo